Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /www/i/h/u2790/public_html/kategorie.php on line 135

   

Menu

   MIKRO hosting

   Dedikované servery

   Porovnať hosting balíky

   Manuál - Control Panel

   Užívateľská príručka

   Prihlasovacie údaje

   Ukážky

   Reg. do vyhľadávačov

   Technické info

   Majiteľom webstránok

Nastavenia pošty

   Outlook Express

   Mozilla Thunderbird

Nástroje pre web

   Farebná schéma

   Počítadlo

Prihlásenie SETUP

Meno
Heslo
Zabudnuté heslo

Prihlásenie WEBMAIL

Meno
Heslo
www. .
Manuál - Control panel
Control panel
- je základný nástroj na správu Vášho konta. Popíšeme si teda funkcie a možnosti, ktoré Vám ponúka. Po prihlásení sa Vám na úvodnej stránke zobrazí okno/okná s názvom domén/y, ktorú/é máte u nás prevádzkovanú/é v rámci konta, do ktorého ste sa prihlásili. Vľavo hore je bočné menu. V okne na ľavej strane vidíte hostingový produkt (Standart/Classic/Biznis), ktorý ste si objednali, aj časové obdobie, na ktoré ste si ho predplatili. Tiež vidíte, či ste platbu uhradili a následne, či je Vaše konto aktivované. Ďalej máte zobrazený Váš administratívny, fakturačný a poštový konakt, ktoré používame pri kontakte s Vami. Vo vlastnom záujme prosím dbajte,aby boli tieto údaje stále aktuálne. Zmenu je možné vykonať kliknutím na kontakty v bočnom menu vľavo hore. Pri platbách, ktoré nám uhrádzate, je dôležitý variabilný symbol. Na základe variabilného symbolu, ktorý použijete, identifikujeme Vašu platbu. Preto je vždy posledný variabilný symbol, ktorý ste použili alebo ešte len použijete zobrazený vpravo hore. Uhradená prevádzka domény/služby zobrazuje informatívne, na aké obdobie máte doménu/službu predplatenú. Nasledujú jednotlivé ikonky. Tie sú aktívne v závislosti od produktu, ktorý máte objednaný. Ikonky zobrazené sivou farbou sú pre Váš hosting nedostupné.
Nastavenie WWW presmerovania
- ak máte aktivovanú službu forward, tu môžete zadefinova, na akú www stránku sa má Vaša doména presmerovať.
Nastavenie a editácia FTP účtov
- ftp (File transfer protocol) je spôsob ako nahrať Vašu stránku do Vášho webpriestoru. Kliknutím na túto ikonku nastavíte počet (závisí od objednaného produktu) prístupov a heslo ku každému z nich. Praktické využitie napríklad vo firme - ak viacero ľudí vytvára rôzne časti Vašej stránky, každý má prístup len do svojej sekcie. Viacero ftp prístupov môžete využiť aj vtedy, ak chcete časť svojho webpriestoru poskytnúť priateľovi, kolegovi, spolužiakovi, rodine...Samotné nahrávanie realizujete cez ftp klienta (napr. Windows/ Totall Commander...) alebo cez webové rozhranie Webftp (pozri ikonku nižšie).
Nastavenie emailov schránok, presmerovania, emailových aliasov
- objavte svet emailov a nedozierne možnosti, ktoré Vám ponúka! Nech sa páči,vstúpte... Ako prvé si vytvorítevlastné emailové schránky v tvare hocičo@vasa-nova-domena.sk . Počet závisí od produktu (standart-10,clasic-50,biznis-neobmedzene). Kliknite na pridať emailovú schránku a napíšte názov emailovej schránky,ktorú chcete vytvoriť. Zvoľte k nej heslo. Kliknite na pridať a za 15 minút je vaša emailová schránka aktívna. Nastavenie presmerovania-každú emailovú schránku môžete niekam presmerovať. To znamená, že každý email, ktorý príde do danej schránky, príde aj do presmerovanej schránky. Týchto presmerovaní môžete nastaviť neobmedzene veľa. Pridaj presmerovanie na schránku - vytvoríte presmerovanie na niektorú z Vašich schránok, vytvorenú cez Control panel. Systém Vám automaticky vypíše zoznam schránok a vy len kliknete na tú, na ktorú chcete nastaviť presmerovanie. Pridaj presmerovanie na email - presmerujete na externý email. Ak si napríklad želáte aby Vám prišla SMS notifikácia vždy, keď do určitej schránky dostanete email, jednoducho túto schránku presmerujete na email, ktorý si zadarmo vytvoríte na www.orangeportal.sk . Nastavenie emailového aliasu - emailový alias je len fiktívna schránka, ktorých si môžete vytvoriť neobmedzene veľa. Táto schránka/y však reálne neexistuje/ú, ale pošta do nich prichádzajúca, chodí do Vami určenej schránky. Napríklad si vytvoríte jozko@vasa-nova-domena.sk pre priateľov, jozko_mrkvicka@vasa-nova-domena.sk pre obchodný styk, jozko_m@vasa-nova-domena.sk pre kolegov/spolužiakov, všetky správy však prídu do Vašej reálnej schránky jm@vasa-nova-domena.sk , pre ktorú ste aliasy nastavili. Doménový kôš - tu nastavíte adresu, kam prídu všetky maily v tvare hocičo@vasa-nova-domena.sk , ktoré sa však nezhodujú s názvami vytvorených schránok ani aliasov. Ak teda príde mail na jozo@vasa-nova-domena.sk, , ale Vy takúto schránku nemáte vytvorenú, nevráti sa ako nedoručiteľný, ale príde na Vami zvolenú adresu.
Nastavenie DNS záznamov
- tento modul je určený pre profesionálov. Ak nemáte dostatočné vedomosti v oblasti konfigurácie DNS serverov, prosím, nemeňte v tejto sekcii žiadne parametre! Pomocou tohto modulu je možné meniť A, CNAME a MX záznamy domény. Použiteľné hlavne pre firmy, ktoré majú vlastný server, na ktorý chcú smerovať napr. emaily a stránky chcú ponechať u nás napríklad preto, že majú pomalú linku (nastavia si smerovanie MX záznamov na ich server). Praktické ak vlastníte iba jeden DNS server - možnosť nastaviť smerovanie MX a A záznamov na Váš server.
Nastavenie aliasu
- táto služba je určená pre zákazníkov, ktorý u nás prevádzkujú webhostingvý produkt vrátane priestoru pre WWW stránku, a zároveň majú aktivovaný produkt DNS parking (registrácia domény). Pomocou tohto modulu môžu nasmerovať doménu prevádzkovanú na DNS parkingu do svojho webpriestoru. Praktické využitie - máte objednaný webhosting pre doménu www.vasafirma.sk a chcete na tejto stránke prevádzkovať aj doménu www.vasafirma.com .V tomto prípade nie je potrebné si objednávať dve plnohodnotné webhostingové služby, ale stačí mať jeden webhosting a jeden DNS parking (registrácia domény). Pozor jedná sa len o WWW alias (čiže nemôžete využívať maily z domény vasafirma.com)
Nastavenie heslovania adresárov
- potrebujete, aby k niektorej časti Vašej stránky bol prístup len po zadaní hesla? Tento modul je na to určený- pomocou neho si môžete zaheslovať adresáre vo Vašom webpriestore. Napr. chcete zaheslovať štatistiky k Vašej doméne www.vasa-nova-domena.sk/access. Nastavíte si heslovanie adresára access, zvolíte prístupové meno a heslo a táto stránka bude prístupná len po zadaní mena a hesla. Pomocou tohto nástroja môžete zaheslovať akýkoĺvek adresár.
Nasledújuce ikony sú odkazy na webové služby.
Odkaz na Web FTP
- kliknutím ste priamo na stránke WebFtp
Odkaz na MySQL admin
- kliknutím sa dostanete k rozhraniu DBadmin
Odkaz na Webmail
- kliknutím ste v programe, kde môžete maily čítať,písať,odosielať... Množstvo funkcií,skvelá grafika!
Odkaz na štatistiky prístupov
- kliknutím ste priamo na stránke štatistík prístupov
Wapmail
- táto ikonka iba zobrazuje, či máte službu aktivovanú (závisí od produktu). Služba je prístupná z mobilného telefónu podporujúceho Wap. Informácie o nastavení Wap - u na Vašom mobilnom telefóne nájdete na stránke Vášho operátora.
Domény
.sk    15,80 € / rok
.cz     8,70 € / rok
.eu     8,00 € / rok
.com  8,70 € / rok
Novinky
13.08.12 Problém s mailami
Na jednom z našich mailserverov sa momentálne vyskytol menší problém, na jeho odstránení už intenzívne pracujeme. Za spôsobené problémy sa ospravedlňujeme.
02.02.11 Plánovaný výpadok
Vážení zákazníci, Dovoľujeme si Vás informovať o plánovanom výpadku našich dátových služieb z dôvodu upgradu zariadení v server housingovom centre. Plánovaný výpadok nastane dňa 04.02.2011 v hodinách od 02:00 do 03:00. Za spôsobené nepríjemnosti sa Vám vopred ospravedlňujme.
09.09.10 Aktualizovali sme Horde – pridali sme jeho dynamickú verziu
Zákazníci Ihostu, ktorí používajú webové rozhranie pre čítanie pošty Horde (IMP), si pri prihlasovaní sa do svojho konta môžu všimnúť, že majú na výber dve možností. Buď sa môžu prihlásiť do klasickej (pôvodnej) alebo dynamickej (ajaxovej - pripomínajúce klasických poštových klientov typu Outlook Express) verzie. Aktulalizovali sme Horde, preto je na výber aj jeho dynamická verzia. Od pôvodnej verzie sa odlišuje novým vizuálom a dá sa povedať, že aj jednoduchším narábaním s mailami (kliknete na mail a hneď sa vám dole zobrazí). Vyskúšajte si, v čom sa vám bude lepšie pracovať.


Inštalácie

   Mambo

   Oscommerce

   phpBB

Počítadlo
Využite našu doplnkovú službu web počítadlo a sledujte návštevnosť vašej internetovej stránky. Počítadlo je grafické a úplne zadarmo.

REGISTRÁCIA


Uvedené ceny sú s 20% DPH.
Ceny nezahŕňajú ročný udržiavací poplatok za doménu, ktorý platíme jednotlivým správcom domén.
© 2005-2011 Ihost.sk - všetky práva vyhradené.
Úvod  |   OBJEDNÁVKA  |   Cenník  |   Obchodné podmienky  |   Domény  |   FAQ  |   Vírus info  |   Referencie  |   Porovnať hosting  |   Kontakt

Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS!